Zwykle, w zbiorowej wyobraźni, tendencją jest uznawanie krajów Europy Wschodniej za bogate i najbardziej zacofane i pozbawione możliwości. Nic nie może być bardziej błędne! W ostatnich latach to właśnie te narody były protagonistami prawdziwego boomu ze wszystkich punktów widzenia. Gospodarka zaczęła wykazywać oznaki ożywienia, osiągając w wielu miejscach historyczne maksima. Opracowano wiele sektorów, które istniały dopiero kilka lat temu, co zagwarantowało nowe miejsca pracy, wraz z poprawą infrastruktury. Różne reformy rządowe, mające na celu otwarcie się na rynki międzynarodowe, również włączyły rynek nieruchomości, w szczególności jednego państwa tego rodzaju. W rzeczywistości otrzymamy wszystkie informacje potrzebne do zakupu nieruchomości na Litwie!
Ona jest bohaterem naszego mini przewodnika! W kilku wierszach damy Ci wszystkie zwycięskie karty, aby móc rozwiązać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim być w stanie zrobić duży krok, na który długo czekałeś! Zapraszamy więc, abyś poczuł się komfortowo, ponieważ Twoja przygoda z odkrywaniem Litwy już się zacznie!
Zacznijmy od tego, że Litwa przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 r., Ale nie na poziomie monetarnym. Był to pierwszy naród, który ogłosił niepodległość od ZSRR i obecnie wydaje się być szczególnie cenioną ziemią dla „bohemy” kultury młodzieżowej, uwagi dla sportu i obecności ośrodków bogatych w możliwości. Jak przewidywaliśmy wcześniej, litewska gospodarka odnotowała bardzo zachęcające wyniki od 2008 r. W 2010 r., Po długim okresie kryzysu gospodarczego, sytuacja ponownie się rozpoczęła, co skłoniło wielu zagranicznych inwestorów do aktywnego uczestnictwa w litewskim rynku nieruchomości.
Jakie są zalety życia w Litwinach?
Bez wątpienia państwo to gwarantuje swobodny przepływ wszystkich obywateli europejskich, dlatego nie będą musieli przedstawiać paszportów: wystarczy dowód osobisty, jeżeli okres pobytu przekracza 3 miesiące, jest obowiązkowy zarejestruj się w odpowiednim departamencie, aby uzyskać zezwolenie na pobyt, a sektory, w których można znaleźć zatrudnienie są różne. Wśród najważniejszych pamiętamy żywność, tekstylia, logistykę, energetykę jądrową i turystykę, a językiem urzędowym jest litewski, ale jak zawsze angielski pomoże ci w każdej chwili.
Wreszcie, co ważne, możemy zdefiniować punkt oparcia naszego przewodnika: czy i jak kupić nieruchomość na Litwie?
Zakładamy, że Litwa naprawdę oferuje szeroki wybór opcji zakwaterowania. Najwyższe czynsze, a także ogólnie koszty utrzymania, odnotowuje się w Wilnie (stolicy), Kownie i Klapedie. W stolicy zaczyna się od minimum 200 do maksymalnie 500 euro miesięcznie za apartament typu studio. Dla zainteresowanych kupnem nieruchomości cena za metr kwadratowy zaczyna się od 1700 euro w głównych miastach. W przeciwnym razie na obszarach peryferyjnych lub w mniej znanych realiach zaczynamy od 1000 euro.
Nasz mini przewodnik już się skończył! Musimy tylko życzyć dobrej podróży!