Deszcz, mróz, kawa, tereny zielone to tylko niektóre z cech Litwy. Cudowny kraj do odkrycia. Z widokiem na Morze Bałtyckie zawsze była ziemią zdominowaną przez różne populacje, ale udało jej się wykupić w 1990 r., Uzyskując niepodległość i tytuł pierwszej republiki bałtyckiej. Z tych powodów łatwo zrozumieć, w jaki sposób naród ten reprezentuje żywy konglomerat grup etnicznych. 88% ludności to Litwini i posługuje się językiem urzędowym, ale wśród mniejszości znajdują się Rosjanie, Polacy i Białorusini, ale także Niemcy, Ukraińcy, Tatarzy i Łotysze. Dlaczego więc ci ludzie zdecydowali się przenieść na tę ziemię i ze szkodą dla swojej ojczyzny?
Jeśli jesteś również zainteresowany wzięciem udziału w tym etnicznym miksie, kupując nieruchomość na Litwie, wiedz, że jest to mini przewodnik, który jest dla Ciebie miarą. Zacznijmy od siły napędowej każdego narodu: gospodarki. W ostatnich latach gospodarka litewska odróżnia się od różnych sąsiednich narodów, tak że przyznano jej przydomek "Tygrys Bałtyku". W rzeczywistości sektory gospodarki są bardzo ważne, ponieważ dzięki niedawnemu wejściu do UE udało im się eksplodować poprzez proces modernizacji przemysłu i prywatyzacji przedsiębiorstw. Wśród różnych obszarów, które wyróżniają się najbardziej, identyfikujemy również sektor nieruchomości, ale o tym później.
Jeśli chcesz się przenieść do tego miejsca, dobrze mieć dokumenty pod ręką, aby uniknąć problemów. Od 21 grudnia 2007 r. Litwa stała się częścią strefy Schengen, co zagwarantowało zniesienie kontroli na lotniskach. Jest oczywiście konieczne, aby podróżować z paszportem lub ważnym dowodem tożsamości w celu wypędzenia. zakłada się, że oba muszą być ważne w czasie pobytu, a wiza nie jest konieczna i nie istnieją żadne formy ograniczeń celnych. Przejdźmy teraz do realnego życia na Litwie. Ile wynoszą różne koszty? Główne produkty pierwszej potrzeby są tańsze niż średnia europejska wynosząca około 30%. Oto krótka lista:
Paczka papierosów: 2 euro
Bilet do kina 4 euro
Transport publiczny 0,80 euro
Jeden litr mleka 0,70 euro
1 kg kurczaka 3 euro
1 kg jabłek 0,20 euro
1 kg ryżu 0,98 euro
Litr benzyny 1,10 euro
Łatwo więc zrozumieć, jak dla obcokrajowca wygodnie jest przeprowadzić się na Litwę. Ale spójrzmy szczegółowo, analizując miesięczne wydatki związane z zarządzaniem nieruchomościami: prąd, ogrzewanie, woda i odpady oscylują wokół 100 euro miesięcznie za standardowy apartament o powierzchni około 85 metrów kwadratowych. I nadszedł moment, aby zrozumieć, gdzie kupić nieruchomość. Mieszkanie w centrum stolicy wynosi około 1300 euro za metr kwadratowy, a jeśli chcesz zaoszczędzić nawet na efektywności transportu i zainwestować w nieruchomość poza centrum, możesz znaleźć dobre możliwości nawet za 800 euro za metr ramy. Ogólnie rzecz biorąc, można łatwo żonglować w tym kraju, biorąc pod uwagę zarówno ceny mieszkań, jak i łączną kwotę podatków i miesięcznego wynagrodzenia. Mamy nadzieję, że skorzystasz z tej wygody! Życzymy dobrej podróży!